نحوه تشخیص فیک یا اصل بودن عطر

تشخیص عطر اصل از فیک
امروزه تشخیص عطرهای تقلبی که تعدادشان هم کم نیست، از عطرهای اصل به شدت سخت شده حتی برای افرادی که در این حوضه کار میکنند نیز گاهی مشکل میشود و در نگاه اول ممکن است تشخیص فیک یا اصل بودن عطر ممکن است گیج‌کننده باشد.

ما در این مقاله روشهایی را به شما ارائه میدهیم که راحت‌تر تشخیص دهید، عطری که خریداری میکنید فیک است یا اصل
روشهایی مانند:
1.چک کردن پلاستیک روی بستهبندی
2.چک کردن مقوای بستهبندی
3. چک کردن طراحی بستهبندی عطر و… مواردی هستند که باید در هنگام خرید عطر اصل به آنها توجه کنید که در ادامه به طور مفصل تمام موارد را توضیح خواهیم داد.

1.چک کردن پلاستیک روی بسته بندی برای تشخیص فیک یا اصل بودن عطر:

تشخیص عطر فیک از اورجینال
یکی از راحت‌ترین روشهای تشخیص فیک یا اصل بودن عطر چک کردن پلاستیک روی بسته‌بندی است.پلاستیک بسته‌بندیهای عطرو ادکلن‌های اورجینال کاملا صاف و صیقلی هستند، و هیچ نوع خط و خشی روی آن نیست.

علاوه بر آن بعضی برندها مانند دیور برای‌اینکه تشخیص اصل بودن محصول را برای خریدار راحت‌تر کنند،چسب‌هایی را روی قسمت پلمپ شده در بالای محصول می‌چسبانند دقت داشته باشید که قسمت پلمپ پلاستیک دسته‌بندی باید پمپ خطی باشد و برچسب برند روی آن چسبیده شده باشد. اگر بعد از بررسی بسته‌بندی دیدید پلاستیک جعبه موج دارد یا جنس پلاستیک مرغوب نیست و یا خط و خش زیادی روی آن وجود دارد بدانید آن ادکلن اصل نیست.

2.چک کردن مقوای بسته‌بندی برای تشخیص فیک یا اصل بودن عطر:

مشخصات جعبه عطر اصل
بسته‌بندی محصولات اورجینال توسط مقوای با کیفیت و با دوام انجام میشود، که عطر داخل آن کاملا محفوظ بوده و آسیبی به آن وارد نشود. همچنین ساختار درون جعبه طوری طراحی شده که عطر را محکم در جای خود نگه می‌دارد.این مقوای مقاوم از رنگ سفید ساخته شده است.

اگر دیدید بسته بندی با مقوا نازک انجام شده و به رنگ خاکستری است نشان از فیک بودن محصول است. روش دیگر برای تشخیص اورجینال بودن عطر از روی بسته‌بندی این است که جعبه را به دست بگیرید و آن را تکان دهید اگر ادکلن داخل آن محکم بود و هیچ صدا و لقی احساس نکردید به احتمال زیاد اورجینال است.

چه‌طور از روی طراحی بسته‌بندی تشخیص دهید عطر فیک است یا اصل:

بسته بندی عطر و ادکلن اصل
بررسی دقیق عطر مورد نظر و دقت برای پیدا کردن تفاوت‌های هرچند جزئی با نمونه اصل و اورجینال محصول
4.درب شیشه عطر را برداشته و دوباره آن را ببندید:

تشخیص فیک یا اصل بودن عطر از روی درب آن

جدا کردن و قرار دادن دوباره درب عطر یکی‌دیگر از روش‌های ساده‌ی تشخیص اورجینال بودن محصول مورد نظر ما است. بدین صورت که عطرهای اصل و اورجینال این خصوصیت را دارند که درب آنها کاملا محکم در جای خود قرار میگیرید و اکثزا با یک مکشی درب به سمت عطر کشیده شده و در جای خود محکم میشود.

این نکته را نیز بهتر است بدانید که وزن ادکلن و عطرهای اورجینال معمولا بیشتر از مشابه‌های فیک آن‌ها است. پس حتما هنگام خرید به این نکته نیز توجه داشته باشید.

5.تفاوت رنگ عطر اورجینال با فیک :

تفاوت رنگ عطر اصل و فیک
برندهای معروف در محصولات خود از رنگ زیادی به هیچ عنوان استفاده نمی‌کنند، به همین خاطر رنگ عطرهای اصل معمولا کم رنگ بوده و رنگ شیمیایی عطر اکر چشمگیر باشد نشانه تقلبی بودن آن است.

6.بچ کد روی شیشه و جعبه عطر:

بچ کد روی شیشه و جعبه عطر

  1. بچ کد باید در ته شیشه باشد.
  2. بچ کد روی شیشه باید با شماره بچ کد روی بسته‌بندی ته جعبه مطابقت داشته باشد.
  3. شماره سریال باید ته شیشه حک شده باشد و یا با جوهر چاپ شده باشد.

7.تفاوت شیشه عطر اورجینال با تقلبی:

شیشه‌های عطر اورجینال اغلب صاف و بدون حباب است اگر هنگام خرید عطر مورد نظرتان روی شیشه ان ناصافی دیدید و یا در بعضی مواقع از پلاستیک ساخته شده بود بدانید که عطری که می‌خواهید خریداری کنید فیک است.

8.رایحه عطر :

رایحه عطرهای اورجینال

یکی از مراحل تست اورجیال و فیک بودن عطر مورد نظر بو کردن و استشمام رایحه آن است. چرا که بوی عطرهای اصل و فیک کاملا باهم متفاوت است. چنانچه بوی الکل زیاد نیز احساس کردید بعد از استفاده از عطر نشاندهنده تقلبی بودن ان است.
یک راه ساده برای تشخیص ادکلن اصل از تقلبی!
ساده‌ترین راه برای تشخیص اورجینال بودن عطری که خریداری می‌کنید، این است که از فروشگاهی که مورد اعتمادتان است. خرید خود را انجام داده و خیالتان از بابت اصل و فیک بودن محصول راحت باشد. فروشگاه اینترنتی رز عطر با سال‌ها سابقه کاری توانسته اعتماد بسیاری از خریداران را به خود جلب کند و ما مفتخریم که مورد اعتماد شما عزیزان قرار گرفته‌ایم فروشگاه اینترنتی رز عطر با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است.جهت سفارش محصول ویا گرفتن مشاوره به سایت arianazaryas مراجعه نمائید.
سخن آخر: ما در این مقاله از بسته‌بندی تا درب شیشه، همه جزئیات عطر اصل را مورد بررسی قرار داده‌ایم، به امید آنکه شما عزیزان هنگام خرید عطر راحت‌تر بتوانید عطر اورجینال را از یک عطر فیک تشخیص داده و خرید خوبی داشته باشید.

خیر نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *