روش های افزایش ماندگاری ادکلن

روش های افزایش ماندگاری ادکلن

روش های افزایش ماندگاری ادکلن : 

در این مقاله قصد داریم تعدادی راهکار ساده اما در عین حال موثر مورد تایید عطرسازان و عطرسازان حرفه ای برای افزایش ماندگاری عطر را با شما به اشتراک بگذاریم.
افراد برای انتخاب و خرید عطر مورد نظر و ایده آل برای استفاده روزانه، هزینه، زمان و انرژی زیادی صرف می کنند، اما ناگهان متوجه می شوند که بوی عطر تنها پس از چند ساعت استفاده یا کاملا محو شده یا بسیار ضعیف می شود. این یک ناراحتی بزرگ است، اما خبر خوب این است که جلوگیری از این ضرر بسیار آسان است.
در اینجا قصد داریم 10 نکته کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم تا با رعایت آنها هم ماندگاری عطر بیشتر شود و هم با تقویت رایحه عطر خوشبو شما را در تمام طول روز همراهی کند.

آشنایی با روش های افزایش ماندگاری ادکلن

با این 10 نکته ساده می توانید مدت بیشتری از بوی عطر خود لذت ببرید:
1- عطر مورد علاقه خود را در مکانی خنک و تاریک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. نور و گرما بر کیفیت، ماندگاری و رنگ عطر تاثیر منفی دارد.
2- قبل از زدن عطر، قسمتی از پوست را که قصد اسپری عطر را روی آن دارید، با کرم یا لوسیون بدون بو مرطوب کنید. در واقع، لوسیون باعث می شود که عطر به پوست شما بچسبد و در نتیجه ماندگاری بیشتری داشته باشد.
3- عطر خود را به نقاط نبض مانند مچ دست، پشت زانو و مچ پا بزنید.
4- پس از عطر زدن، هرگز مچ دست خود را به هم مالش ندهید زیرا اصطکاک باعث تبخیر سریع نت های معمولاً روشن یا ابتدایی می شود.
5- اگر عطر شما برای استفاده روی مو مناسب است، قبل از استفاده، موهای خود را کاملا باز کرده و باد بزنید سپس به آرامی عطر را روی آن اسپری کنید. موهای شما عطر را می پوشاند و تبخیر آن را کند می کند. به این ترتیب با هر موجی که در طول روز به موهای شما می ریزد، عطر نهفته در موها آزاد می شود و رایحه آن فضای اطراف را معطر می کند.

6- عطری را انتخاب کنید که همراه شما و برای شما باشد و به درد شما بخورد. در صورت امکان، به جای ادو تویلت یا عطر و ادکلن سبک تر، عطر را انتخاب کنید. ممکن است در ابتدا هزینه بیشتری برای شما داشته باشد، اما در دراز مدت مقرون به صرفه تر است زیرا ادو پرفیوم حاوی روغن بیشتری است و باعث می شود عطر ماندگاری بیشتری روی پوست داشته باشد.
7- اسپری کردن عطر روی روسری و شال مورد علاقه یا روی لباستان البته با ظرافت و آهستگی روش نسبتا مناسب دیگری برای پوشاندن عطر و کاهش میزان تبخیر آن است. با این حال مراقب باشید که زیاد یا خیلی نزدیک اسپری نکنید، زیرا روغن موجود در عطر می تواند پارچه را لکه دار کند. شاید راه بهتر این باشد که عطر را به فضای مقابل اسپری کنید و سپس ذرات معلق آن را به هوا بفرستید.

8- بهترین زمان استفاده از عطر بعد از دوش گرفتن و مرطوب کردن پوست با روغن یا لوسیون بدون بو است. اکنون می توانید عطر را روی پوست مرطوب درست قبل از لباس پوشیدن بمالید. این باعث می شود که عطر به پوست و لباس شما بچسبد و به آرامی بر اساس حرکات و دمای بدن شما در طول روز پخش شود.
9- می توانید در طول روز از عطرهای خود روی هم استفاده کنید. برخی از رایحه ها به گونه ای طراحی شده اند که به صورت لایه ای یا به تنهایی استفاده شوند. به عنوان مثال می توانید یکی از عطرهای خود را بپوشید و سپس رایحه دلپذیر خود را با عطر دیگری در طول روز تجدید کنید. با این کار شما عطر خود را از ترکیب دو رایحه ایجاد کرده اید. هیچ محدودیتی در این مسیر وجود ندارد، به جز آنچه تصور می کنید.
10- مهم ترین چیز این است که عطری را انتخاب کنید که دوست دارید و شما هم دوست دارید. به عبارت دیگر، بویی بیابید که مکمل شما باشد. عطری که به درستی تحسین دیگران را نسبت به شما برانگیزد.

روش های افزایش ماندگاری ادکلن | ماندگاری عطر یا ادکلن بیشتر است؟

ابتدا بهتر است با مواد تشکیل دهنده عطر و ادکلن آشنا شوید تا ماندگاری هر کدام را مشخص کنید، سپس به این سوال پاسخ می دهیم که کدام عطر یا ادکلن ماندگاری بیشتری دارد؟!
چیزی که بیش از همه نیاز به توضیح دارد این است که روغن یا اسانس عطر خوب چیست و چه تفاوتی با عطر به عنوان محصول نهایی دارد؟

اسانس یا Fine Fragrance Oil چیست؟ | خرید عطر با مانگاری بالا

( روش های افزایش ماندگاری ادکلن  ) اسانس های روغنی که دارای درجه مورد نیاز برای صنعت عطر هستند، روغن های عطر خوب نامیده می شوند. این اسانس ها از ترکیب مواد اولیه مانند عصاره های گیاهی، ریشه درختان، مشک و … به همراه تثبیت کننده ها و فیکساتورها تولید می شوند. روغن‌های خوشبوکننده اصولاً اسانس‌هایی هستند که به‌عنوان مواد اولیه در صنعت عطرسازی استفاده می‌شوند، که باید با الکل و سایر افزودنی‌های استاندارد صنعت آرایشی و بهداشتی مخلوط، قدیمی و فرآوری شوند تا به‌عنوان محصول نهایی مورد استفاده قرار گیرند.

گاهی مشاهده می شود که برخی از مجموعه ها این روغن ها را به صورت خالص یا ترکیبی با حلال های خاص به عنوان محصول نهایی به مشتری عرضه می کنند، در حالی که این امر نادرست بوده و گاهی عوارض جدی به دنبال دارد و در دراز مدت می تواند عوارض زیادی را به دنبال داشته باشد. . عده‌ای از این روغن‌های خوشبوکننده به عنوان عطرهای خالص یاد می‌کنند و استفاده از آن‌ها را به دلیل ماندگاری طولانی آن‌ها توصیه می‌کنند که این نیز درست نیست و استفاده از این عطرهای خوب به صورت خالص یا همراه با یک حلال با درصد است. آنها می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند، اما می توانند باعث حساسیت های آلرژیک، میگرن، بیماری های تنفسی و پوستی شوند. همانطور که گفته شد، این عطرهای خوب باید مخلوط، مخلوط و فرآوری شوند و نباید به عنوان محصول نهایی استفاده شوند.

نکته: هرجا که در این مقاله از کلمه عطر استفاده شده است، منظور انواع عطر و ادکلن های تولید و بسته بندی شرکت های معتبر است و نه اسانس های موجود در بازار و مترو.

اما عطر و ادکلن ترکیبی از اسانس های مواد اولیه مانند گیاهان، مشک و … هستند. با آب، الکل و سایر مواد افزودنی، میزان اسانس مصرفی در هر کدام متفاوت است. هر چه مقدار اسانس استفاده شده بیشتر باشد ماندگاری آن بیشتر بوده و ماندگاری عطر و ادکلن روی لباس را افزایش می دهد. به طور کلی مدت زمان ماندگاری خوشبو کننده ها آنها را به شش دسته تقسیم می کند که به شرح زیر است:

  1. اکستریت د پرفیوم: ۳۰ به بالا
  2. پرفیوم: میزان اسانس ۲۰ تا ۳۰ درصدی
  3. ادوپرفیوم: اسانس ۱۵ تا ۲۵ درصدی
  4. ادوتویلت: اسانس ۵ تا ۱۵ درصدی
  5. ادکلن: اسانس حدود ۲ تا ۴ درصدی
  6. اسپری: اسانس کمتر از ۳ درصد

هر چه میزان الکل عطر بیشتر باشد، احتمال خشک شدن پوست بیشتر می شود. بنابراین بهتر است از عطری با درصد اسانس بالاتر استفاده کنید تا علاوه بر افزایش ماندگاری عطر، سلامت پوست خود را نیز تضمین کند. به نظر شما ماندگاری عطر بیشتر است یا ادکلن؟

نکات و روش های افزایش ماندگاری ادکلن

یکی از سوالات همیشگی بسیاری از خانم ها و آقایان این است که چگونه ماندگاری عطر را افزایش دهیم؟ همچنین ممکن است احساس کرده باشید که برخی از روزها عطر شما ماندگاری بیشتری دارد و مدت بیشتری روی لباس شما باقی می ماند. اما هنوز راز ماندگاری عطر را کشف نکرده اید. این مشکل به عوامل مختلفی بستگی دارد که با توجه به شرایط موجود می توانید از نکات زیر برای افزایش ماندگاری عطر استفاده کنید.

ابتدا کمی توضیحات درباره روش های بالا بردن ماندگاری ادکلن شما گفتیم که در این بخش توضیحاتی بیشتر خواهیم داد :

1- قبل از اسپری کردن عطر پوست را مرطوب کنید
در طول تحقیقات به این نتیجه رسیدند که ماندگاری ادکلن روی پوست مرطوب بیشتر از پوست خشک است. وقتی عطر با رطوبت در پوست ترکیب می شود ماندگاری آن افزایش می یابد و مدت بیشتری روی بدن باقی می ماند. اگر پوست شما خشک است، عطر مانند هر مایع دیگری به سرعت تبخیر می شود و مولکول های آن از بدن جدا می شود. اگر پوست خشکی دارید بهتر است قبل از زدن عطر روی بدنتان از این نکته استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که این رطوبت نباید خیلی زیاد باشد. زیرا در تغییر بوی عطر تاثیر می گذارد. بنابراین سعی کنید از لوسیون های بدون روغن مصنوعی استفاده کنید.

2- نحوه صحیح اسپری عطر و ادکلن
مالیدن عطر روی پوست یک اشتباه رایج است که بسیاری از افراد برای پخش عطر بیشتر روی بدن از آن استفاده می کنند. مالیدن عطر باعث می شود که ساختار مولکول های عطر و ادکلن از بین برود و ماندگاری خود را از دست بدهد. بنابراین این اثر تاثیر زیادی در ماندگاری یک عطر و پخش بوی آن دارد. نکته مهم دیگر برای اسپری صحیح فاصله صحیح از اسپری عطر است. برای اسپری صحیح عطر روی بدن، آن را در فاصله 10 تا 15 سانتی متری از بدن قرار دهید سپس اسپری کنید و بگذارید روی پوست شما بنشیند. پس از چند دقیقه تثبیت روی بدن، لمس آن با دست یا لباس مشکلی ایجاد نمی کند.

3- بعد از استحمام عطر بزنید
بهترین زمان استفاده از عطر که ماندگاری عطر اصلی را برجسته می کند، استفاده از آن بعد از استحمام است. زیرا وقتی عطر روی پوست تمیز و کمی مرطوب استفاده می شود به درستی روی پوست می نشیند و ماندگاری آن افزایش می یابد. بنابراین پس از استحمام بدن خود را به خوبی خشک کنید و با استفاده از لوسیون مناسب پوست خود را کمی مرطوب کنید. حالا عطر را با فاصله مناسب و روی نقاط نبض بدن بمالید و از ماندگاری عطر لذت ببرید.

استفاده از مرطوب کننده، لوسیون و وازلین
استفاده از لوسیون های اصلی و باکیفیت که امروزه بسیاری از برندهای معروف عطر با عطرهای خود عرضه می کنند، می تواند ماندگاری عطر را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین وازلین و سایر مرطوب‌کننده‌ها با ایجاد رطوبت روی پوست و ترکیب شدن با عطر، از تبخیر سریع عطر از پوست خشک جلوگیری می‌کنند و ماندگاری عطر مطبوع را بر روی بدن افزایش می‌دهند.

4- از عطر در فصل مناسب استفاده کنید
همانطور که قبلاً اشاره کردیم، شرایط موجود تأثیر زیادی در ماندگاری و انتشار عطر دارد. بنابراین بهتر است در انتخاب عطر به فصل توجه کنید. در فصول سرد سال، نت های گرم مانند چوب، دود و غیره ترجیح داده می شوند. موثرتر و کارآمدتر هستند. همچنین در فصول گرم سال بهتر است از رایحه های تازه مانند رایحه های میوه ای، مرکباتی و اقیانوسی استفاده شود تا در ترکیب با گرما و رطوبت بدن ماندگاری بیشتری داشته باشند و ماندگاری عطر را افزایش دهند.

5- ارتباط مستقیم بین غلظت عطر و ماندگاری آن
همانطور که در قسمت آشنایی با عطر و ادکلن گفته شد، میزان اسانس عطر که نشان دهنده غلظت است، تاثیر زیادی در ماندگاری یک عطر دارد. هر چه غلظت عطر بیشتر باشد به این معنی است که تعداد مولکول های این عطر بیشتر است و زمان بیشتری طول می کشد تا از بدن محو شوند. بنابراین استفاده از عطرهایی با مقدار اسانس بیشتر باعث افزایش طول عمر عطر شما می شود. البته وقتی صحبت از غلظت عطر می شود، باید در نظر داشت که غلظت بیشتر، پخش بوی عطر را با مشکل مواجه می کند. برای انتخاب یک عطر ایده آل با ماندگاری و انتشار بالا، عطری با فرمولاسیون متعادل اسانس، الکل و آب ممکن است پاسخ مناسبی باشد.

6- نگهداری عطر در مکان مناسب عطر و ادکلن
برای ماندگاری بیشتر عطر چه کاری می توانید انجام دهید؟! برای افزایش ماندگاری عطر باید نکاتی را رعایت کنید تا با نگهداری صحیح عطر شما کیفیت آن حفظ شود و از ماندگاری آن کاسته نشود. یکی از نکات مهم برای حفظ کیفیت عطر، استفاده از عطر در بطری اصلی آن است. انتقال عطر به لیوان دیگری و قرار دادن آن در معرض هوا می تواند ترکیب شیمیایی آن را تغییر دهد. در نتیجه عمر عطر و ماندگاری آن کاهش می یابد. علاوه بر این، هنگام استفاده از عطر، پس از هر اسپری مقداری هوا وارد عطر می شود و در ترکیب با عطر از کیفیت آن کاسته می شود. بنابراین تکان ندادن زیاد شیشه عطر و ادکلن از دیگر راه های حفظ ماندگاری عطر و بوی ادکلن است. عدم نگهداری صحیح عطر می تواند باعث از بین رفتن ذات آن شود. روش دیگر نگهداری عطر و ادکلن این است که شیشه عطر را در مکانی خنک و تاریک قرار دهید تا از نور مستقیم خورشید محافظت شود و از خراب شدن عطر جلوگیری شود.

7- ارتباط نت عطر با ماندگاری آن
همانطور که می دانید هر عطر دارای سه نت است که هر کدام دارای گروه بویایی متفاوتی هستند. نت های مختلف و گروه های معطر آن تاثیر بسزایی در ماندگاری عطر دارد به همین دلیل رایحه های چوبی و شرقی به عنوان یکی از ماندگارترین رایحه های عطر شناخته می شوند. برای انتخاب عطری با ماندگاری طولانی، عطری را با رایحه بازکننده قوی مانند رایحه های چوبی، بالزامیک و تند انتخاب کنید. همچنین رایحه های شرقی مانند پاتچولی و عنبر می توانند ماندگاری عطر را افزایش دهند. معمولا هر چه نت آغازین قوی تر باشد، ماندگاری رایحه بیشتر می شود و رایحه های مرکبات و ملایم زودتر از بین می روند.

8- لباس ها را درست خوشبو کنید
ماندگاری عطر روی لباس یکی از موارد بسیار مهم برای خوشبو ماندن در طول روز است.

محیط کمد خود را با عطر خود معطر کنید و با بستن در کمد به عطر کمک کنید تا روی لباس بنشیند و ماندگاری بیشتری داشته باشد.
قبل از زدن عطر به لباس، آنها را به خوبی بشویید تا از شر آلودگی و بوی ناشی از عرق خلاص شوید. سپس عطر را از فاصله مناسب روی آن اسپری کنید.
یکی دیگر از راه های عطر زدن به لباس این است که عطر را با کمی آب داخل مخزن اتو بریزید. در این حالت بخار با بوی مطبوع جذب پارچه می شود. البته در این روش بوی عطر کمی تغییر می کند. زیرا هنگام تبخیر با اکسیژن ترکیب می شود و ترکیب اولیه آن از بین می رود.
9- لباس ها را چند لایه معطر کنید
استفاده از چند لایه عطر بر روی لباس یکی از مواردی است که ممکن است در مورد آن نشنیده باشید. فاصله سه تا چهار دقیقه ای بین هر اسپری عطر تاثیر فوق العاده ای در افزایش ماندگاری عطر و ادکلن شما دارد. این روند را دو تا چهار بار در زمان های مختلف تکرار کنید تا زمانی که (بسته به کیفیت عطری که استفاده می کنید) تفاوت را در مقایسه با استفاده از یک لایه عطر متوجه شوید. چند لایه بودن عطر بهترین راه برای افزایش ماندگاری عطر است.

10- اسپری خوشبو کننده روی موها
اگر می خواهید عطر بیشتری را با خود حس کنید، می توانید از اسپری معطر روی موهای خود استفاده کنید. اما نباید آن را مستقیماً روی سر خود اسپری کنید. بهتر است عطر را روی یک برس آرایشی، مسواک یا شانه اسپری کنید و سپس آن را روی موهای خود بمالید. میزان عطر اسپری شده روی این موارد نباید زیاد باشد. زیرا الکل موجود در عطر و ادکلن برای مو مضر است. البته قبلا به عطر روی موهایتان اشاره کردیم، عطرهای آلفامونتی به دلیل استفاده از عرق نیشکر در عطر فاقد الکل هستند و برای موهای شما مضر نیستند، بنابراین می توانید از این روش برای افزایش ماندگاری عطر و ادکلن استفاده کنید. .

سوالات متداول در مورد روش های افزایش ماندگاری ادکلن

سوالات متداول در مورد روش های افزایش ماندگاری ادکلن

روش صحیح اسپری برای افزایش طول عمر عطر
ما سعی کرده ایم هر چیزی که در ماندگاری عطر روی بدن تاثیر می گذارد را در قالب ده نکته به شما ارائه دهیم تا بتوانید مدت بیشتری از بوی عطر خود لذت ببرید. امروزه عطر در مدل های مختلف و در بازه های قیمتی متفاوت وارد بازار می شود. عطری با ماندگاری بالا و قیمت مناسب ممکن است مانند یک عطر گران قیمت ماندگاری بالایی داشته باشد که توجه به نکات این مقاله را می طلبد. در ادامه به چند نمونه از سوالات متداول شما پاسخ داده ایم تا هیچ ابهامی در مورد ماندگاری رایحه وجود نداشته باشد و دقیقا بدانیم که برای افزایش ماندگاری رایحه باید چه کار کنیم.

آیا اسپری عطر ایمپالس ماندگاری را افزایش می دهد؟
پاسخ این سوال منفی است. این باور کاملاً نادرست است; اسپری کردن عطر روی لکه های ضربان دار یکی از مهم ترین راه ها برای افزایش پخش بو است. معمولا عطر در نقاط ضربان دار بدن مانند گردن، شکم، پشت زانو، مچ دست و غیره بوی بیشتری می دهد. بنابراین اسپری کردن عطر روی نبض یکی از نکاتی است که باید در همه شرایط رعایت کنید تا پخش عطر شما افزایش یابد و ربطی به افزایش ماندگاری عطر ندارد و گاهی اوقات باعث کاهش ماندگاری عطر نیز می شود. عمر عطر!

کدام ادکلن ماندگاری بیشتری دارد؟
عطرها و ادکلن ها ترکیبی از اسانس، ادکلن و آب هستند. هر چه مقدار اسانس بیشتر باشد، غلظت عطر بیشتر می شود و ماندگاری آن بیشتر می شود. از آنجایی که عطرها و ادکلن‌ها در غلظت‌های متفاوتی تولید می‌شوند، سعی کنید ادکلن‌هایی با نت‌های باز قوی‌تر و حاوی رایحه‌های چوبی، تند و شرقی تهیه کنید. زیرا این رایحه ها ماندگاری عطر را روی بدن افزایش می دهند. البته ماندگاری عطر بیشتر به فرمولاسیون حرفه ای آن و استفاده صحیح شما بستگی دارد. بنابراین سعی کنید از کیفیت عطر خریداری شده و نحوه استفاده از آن اطمینان حاصل کنید تا عطر و ادکلن شما ماندگاری بیشتری داشته باشد زیرا کیفیت عطر و ادکلن شما نیز عامل بسیار موثری در ماندگاری عطر و ادکلن محسوب می شود. .

ماندگاری عطر به چه چیزی بستگی دارد؟
ماندگاری عطر ابتدا به کیفیت و مواد اولیه آن بستگی دارد سپس به نحوه استفاده از آن. برای افزایش ماندگاری عطر روی بدن ابتدا عطری با نت و رایحه قوی تهیه کنید. سپس با استفاده از نکات ذکر شده در این مقاله و با نگهداری مناسب از عطر خود، می توانید طول عمر عطر و ماندگاری آن بر روی بدن را افزایش دهید. از نکات مهم هنگام اسپری کردن عطر روی بدن می توان به تمیز کردن سطح اسپری شده و مرطوب کردن آن، فاصله صحیح اسپری، نمالیدن عطر روی بدن، انتخاب نقاط اسپری مناسب و … اشاره کرد. که همه به طور کامل هستند در قسمت های قبل مورد بررسی قرار گرفته است.

آیا فیکساتور ماندگاری عطر را افزایش می دهد؟
استفاده از فیکساتورها در عطرها هیچ ارتباطی با افزایش ماندگاری عطرها ندارد و این تصور اشتباه است که فیکساتورها به طور مستقیم ماندگاری عطرها را افزایش می دهند. فیکساتور ماده ای است که باعث باز شدن مولکول های عطر می شود و تاثیر بهتری در انتشار اسپری دارد (و همچنین از اسپری شدن یکباره عطر جلوگیری می کند و از لک شدن لباس ها جلوگیری می کند).

اکنون یاد گرفته اید که چگونه با انجام 10 کار ساده اما موثر، ماندگاری عطر خود را افزایش دهید و مدت بیشتری از رایحه دلپذیر آن لذت ببرید.

بخون کیف کن : سرگذشت کندر

خیر نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *