خانه عطر سازی هوبیگانت

خانه عطر سازی هوبیگانت

خانه عطر سازی هوبیگانت : 

سال 1775
خانه عطرسازی هوبیگانت که از سال 1775 در حال فعالیت است، تنها خانه عطری است که به مدت چهار قرن وجود داشته است.

در طول قرن ها، عطرسازان خانه هوبیگانت به اکتشافات انقلابی در فرمولاسیون عطر دست یافته اند که روش ساخت عطر را برای همیشه تغییر داده است. اغراق نیست اگر بگوییم که امکان داشت تا بدون این برند عطر سازی، عطرها و ادکلن هایی که امروز می شناسیم وجود نداشتند.

تاریخچه خانه عطر سازی هوبیگانت

تاریخچه خانه عطر سازی هوبیگانت

همه چیز با یک سبد گل ساده شروع شد. روزی در پاریس در سال 1775، مرد جوانی به نام ژان فرانسوا هوبیگانت تابلویی نقاشی دستی از سبدی از گل را در مغازه کوچک خود در خیابان Febourg Saint-Honoré آویزان کرد. از همان ابتدا عطرهای او در میان خانواده های سلطنتی و اشراف محبوب شد. هوبیگانت به زنان رنکینگ دادگاه ورسای نشان داد که چگونه بادبزن‌های خود را معطر کنند تا به سادگی با تکان دادن بادبزن‌ها و پخش شدن بویی معطر پیغامی عاشقانه ارسال شود. هنگامی که ماری آنتوانت در سال 1793 گیوتین شد، 3 بطری (ظروف شیشه ای کوچک) از عطر Houbigant را در تنه خود قرار داد تا به او قدرت بدهد.

با گذشت قرن‌ها، خانه هوبیگانت عطرساز دربارهای سلطنتی اروپا گشت. ژوزفین، ملکه آینده فرانسه، متعلق به گروهی از مردان و زنان جوان شیک پوش بوده است که این گروه به خاطر علاقه بیش از حد نسبت به مشک که اسانس محبوب ژوزفین بوده است، گروه «موسکادین‌ها» نامیده می شود. عطرهای هوبیگانت در طول سال‌هایی که ناپلئون در حال فتح اروپا بود، در صندوقچه کمپین ناپلئون حمل می گشته.

اطلاعات بیشتر درباره خانه عطر سازی هوبیگانت

سال 1815
در بهار 1815، ناپلئون تنها سه ماه در پاریس ماند. دوره ای که تاریخ آن را «صد روز» می نامد. در آن چند ماه، او یک ارتش جمع کرد در حالی که هنوز برای انجام کارهای خود در هابیگانت وقت پیدا می کرد.

سال 1829
در سال 1829، هوبیگانت به عنوان عطرساز اعلیحضرت همایونی، پرنسس آدلاید اورلئان، خواهر پادشاه لویی فیلیپ منصوب شد.

سال 1838
در سال 1838، خانه فرانسوی مجوز “عطرساز به اعلیحضرت ملکه ویکتوریا انگلستان” را دریافت کرد. در سال 1890 سزار الکساندر سوم عطرساز Houbigant را به دربار سلطنتی روسیه معرفی کرد. Hobigant عطری به نام “De Cesarina Bouquet” به افتخار ملکه ماریا فئودورونا ساخت.

دفترچه دست نوشته
هنگامی که پسر ملکه به عنوان نیکلاس دوم در سال 1894 بر تخت سلطنت نشست، هوبیگانت به کار خود به عنوان عطرساز سلطنتی ادامه داد. دفترچه های دست نوشته خریدهای ملکه دواگر را از سال 1900 تا آستانه انقلاب روسیه در سال 1917 ثبت می کند. خواهر او ملکه الکساندرا، همسر پادشاه ادوارد هفتم، خریدهای خود را در سال 1902 آغاز کرد.
کتاب‌های حسابداری نشان می‌دهند که دو ملکه خرید کریسمس خود را با هم در هابیگانت انجام می‌دادند. دیگر مشاهیر سلطنتی عبارتند از La Comtes de Sachsen، پسر عموی اول لویی شانزدهم. پادشاه و ملکه هلند؛ ملکه ایتالیا؛ پرنسس ماتیلد، خواهر ناپلئون، شاهزاده باتنبرگ؛ دوک موچی؛ تولستوی؛ سفیر روسیه؛ گی دو موپاسان; روچیلدها و دیگران به این نکته اشاره کرده اند.

سال 1880
در سال 1880، عطرساز Paul Parket یکی از مالکان شرکت Hobigant شد. تحت رهبری او بود که تولید و مدیریت به نووی سور سن منتقل شد و امکان گسترش امکانات فراهم شد. تعداد کارکنان افزایش می یابد و آزمایشگاه ایجاد می شود. هابیگانت برای یک دوره جدید آماده می شد.

1910-1982
در سال 1882، Paul Parquet عطری به نام Fougère Royale را روانه بازار کرد که دسته جدیدی از عطرها را تعریف می کرد: خانواده عطرهای Fougère (یا fougère)، یکی از محبوب ترین خانواده عطرهای مردانه امروزی.
خلاقیت پل پارکت به Fougère Royale ختم نمی شود. او به معرفی عطرها با استفاده از مواد مصنوعی ادامه داد و در سال 1900 Le Parfum Idyll، در سال 1908 Coeur de Jeant و در سال 1910 Incono Parfum را معرفی کرد.

دلایل ماندگاری خانه عطر سازی هوبیگانت

سرخس سلطنتی

1912-1941
در سال 1912، Bianmah، عطرساز Houbigant، راه پل پارکت را دنبال کرد و Colquez Flores را معرفی کرد، یکی از بهترین عطرهای Houbigant در تمام دوران و اولین دسته گل چند گلی که تا کنون ساخته شده است.

کولکز فلورس
بایانما در سال 1935 هوبیگانت را ترک کرد تا به خانه خود بازگردد. اما پس از پارکت، قبل از سال 1950، هوبیگانت از خدمات عطرسازانی مانند پل چیوینگ و مارسل بیلو بهره مند شد. Marcel Billot خالق یکی دیگر از عطرهای Houbigant به نام Shanti است که در سال 1941 عرضه شد.
در این دوره هابیگانت فعالیت تجاری خود را در سراسر جهان آغاز کرد. دفاتری در ایالات متحده، انگلستان، بلژیک، هلند، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا، لهستان و رومانی تحت نظارت دفتر پاریس تأسیس شد. اتصالات در هاوانا، بوئنوس آیرس، ریودوژانیرو، استرالیا، ژاپن و چین برقرار شد.

سال 1973
میشل پاریس که از کودکی شیفته دنیای عطر بود، به سرعت کار خود را در برخی از معتبرترین شرکت‌های صنعت عطرسازی و آرایشی آغاز کرد. اینگونه بود که او در سال 1973 با آخرین فرزندان خانواده هوبیگانت آشنا شد و همکاری خود را با Maison Houbigant آغاز کرد که در آنجا به عنوان مشاور کار می کرد.

سال 1981
در طول سال‌ها همکاری، این دو مرد دوستی خوبی پیدا کردند. بنابراین، زمانی که میشل اولین کسب و کار خود را در سال 1981 افتتاح کرد، توزیع برندهای خانه Houbigant بود. سال ها بعد، به دلایل بهداشتی، صاحب آن مجبور شد Hobigant را ترک کند و مارک ها را بفروشد. خانواده Parris تمام تلاش خود را برای بازگرداندن برندهای تاریخی House of Hobigant به موقعیت قبلی خود انجام داده اند.

سال 2005 …
پس از چندین سال تلاش، سرانجام در سال 2005 موفق شدند نام Hobigant را در بازار عطر و لوازم آرایش به دست بگیرند.
از آن زمان به بعد، تمام تلاش خانواده معطوف به بازپس گیری نام هابیگانت و بازگرداندن تمام احترام و احترامی بود که شایسته آن بود.

برای مطالعه بیشتر : بلک افغان(Black afgano)

خیر نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *