بهترین جای بدن برای عطر زدن کدام قسمت هاست؟

بهترین جای بدن برای عطر زدن کدام قسمت هاست؟ بهترین محل روی بدن برای زدن عطر مجموعه ای از قسمت های مختلف بدن است که بو و عطر عصاره و نت ها را تشدید می کند. همه ما دوست داریم عطرمان پخش شود و ماندگاری زیادی داشته باشد، به طوری که بوی عطر ما بر همه رایحه های دیگر غلبه کند. عوامل زیادی در افزایش بوی عطر موثر است که یکی از آنها اسپری کردن روی نقاط مختلف بدن است.

عطرها در محیط گرم با قدرت بیشتری منتشر می شوند که استفاده از این خاصیت را برای انتشار رایحه بیشتر در هنگام اسپری روی بدن ممکن می سازد. به دنبال مناطقی از بدن باشید که حجم گردش خون بالایی دارند، گردش خون بالا عامل اصلی گرم شدن پوست است. مچ دست، شانه ها، پشت گوش و گردن مهم ترین نقاطی هستند که می توانید به عنوان بهترین نقاط بدن برای عطر زدن انتخاب کنید.

سوالی که توجه همه را به خود جلب کرد این است که بهتر است عطر را در کجا قرار دهیم تا ماندگاری و پخش بوی بیشتر داشته باشد؟ لباس، مو یا بدن؟ بدون شک هر مکانی رایحه منحصر به فرد خود را دارد، اما اگر به دنبال رایحه ای قوی هستید، بهتر است انتخاب کنید که روی کدام قسمت های بدن عطر بزنید. البته بهتر است بدانید که نوع پوست نیز تاثیر زیادی در انتشار بو دارد، عطر با شدت بیشتری روی پوست افرادی که پوست چرب با بدن گرم دارند منتشر می شود.

شاید برایتان جالب باشد که بهترین جای بدن برای زدن عطر در بعضی جاها کاملا متفاوت است، برای خانم ها بهترین مکان زیر سینه، مچ، مچ پا، استخوان ترقوه، نوک ناف، پشت گوش، داخل است. آرنج، شانه و پشت زانو. از طرفی آقایان باید عطر را روی چانه، ساعد، گردن، شانه، مچ دست و داخل آرنج اسپری کنند تا بوی تندتری داشته باشند.

بهترین جای بدن برای عطر زدن کدام قسمت هاست؟ و چرا ؟

بهترین جای بدن برای عطر زدن کدام قسمت هاست؟ و چرا ؟

شاید شما هم این مورد را تجربه کرده باشید که روی بدن خود عطر اسپری کرده اید که شامل موارد زیر است:

پشت گوش
بهترین نقطه روی بدن برای زدن عطر پشت گوش است و با اسپری کردن عطر در این نقطه می توانید تا چند ساعت از ماندگاری و پخش بوی آن لذت ببرید. یکی از مهم ترین دلایل بوی فوق العاده این مکان گرما و خشکی آن است.

داخل آرنج، ساعد و مچ دست
می توانید چند اسپری را روی مچ دست یا ساعد خود بپاشید تا از پخش عطر و ماندگاری آن بهره مند شوید. از آنجایی که وریدها به پوست نزدیک هستند، از آرنج تا مچ دست، مقدار گرمای تولید شده بیشتر و ضربان قلب شدیدتر است. بدون شک این امر ماندگاری عطر را افزایش داد.

گردن
شایع ترین نقطه ای که منجر به بالا آمدن عطر می شود، گردن و نواحی اطراف آن است. این ناحیه دارای رگ و ریشه های زیادی است که تاثیر زیادی در پخش بوی آن دارد. البته برخی از افراد پوست حساسی دارند و اسپری کردن عطر باعث ایجاد حساسیت و حساسیت می شود که در این شرایط توصیه نمی شود.

ساق پا و مچ پا
ممکن است تعجب کنید، اما بهترین مکان روی بدن برای استفاده از عطر مخصوصاً برای خانم ها، پشت و پاها است. این ناحیه به دلیل گرما و دمای زیاد به راحتی می تواند بوی خوب و عطر مطبوعی بدهد.

مو
داشتن موهای معطر احساس بسیار خوشایندی است که هنگام وزش باد می توانید آن را احساس کنید. این مزیت در زمان دعوت به مهمانی تاثیر زیادی در جذابیت شما خواهد داشت. البته توجه داشته باشید که مقدار قابل توجهی الکل در ترکیب عطر و ادکلن استفاده می شود که باعث خشک شدن تارهای مو می شود. راز داشتن موهایی براق و خوشبو، خرید یک عطر خاص و متفاوت برای موهاست.

بهترین جای بدن برای عطر زدن کدام قسمت هاست؟ راه های ماندگاری عطر روی بدن

عطرها مکمل استایل شما هستند و هر چه ماندگاری عطر بیشتر باشد، استایل شما جذاب تر خواهد بود. راه های زیادی برای افزایش ماندگاری عطر وجود دارد که اسپری روی بدن و پوست یکی از مهم ترین آنهاست. در این زمینه نکات زیادی وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

قبل از اسپری کردن عطر روی بدن خود حتما حمام کنید. رایحه و نت ها به خوبی توسط پوست تمیز جذب می شوند و ماندگاری بیشتری دارند. بهتر است بدانید که مولکول های عطر و ادکلن به راحتی جذب رطوبت می شوند. پس با اسپری کردن عطر روی پوست مرطوب می توانید ماندگاری آن را افزایش دهید.

به اندازه نیاز اسپری کنید، رایحه های سنگین به 2-4 اسپری و رایحه های سبک به 4-6 پاف نیاز دارند. مراقب باشید، باید روی پوست های خشک بیشتر اسپری کنید، در حالی که برای پوست های چرب معمولا ۲ تا ۳ پاف کافی است.

اگر پوست خشکی دارید، کمی وازلین به بهترین قسمت بدنتان بزنید تا آن را خوشبو کنید.

نتیجه درباره بهترین جای بدن برای عطر زدن کدام قسمت هاست؟

نتیجه درباره بهترین جای بدن برای عطر زدن کدام قسمت هاست؟

بهترین محل روی بدن برای عطر زدن گردن و مچ دست است. البته خانم ها می توانند کمی از عطر مورد علاقه خود را روی استخوان ترقوه، شانه ها، زیر سینه و پشت ساق پا اسپری کنند و از ماندگاری آن لذت ببرند. آقایان همچنین می توانند عطر مورد علاقه خود را در قسمت داخلی آرنج، گردن، پشت گوش و مچ اسپری کنند تا پخش رایحه را افزایش داده و ردی از عطر خود ایجاد کنند.

به طور کلی اسپری کردن عطر روی نبض و نقاط جریان خون بالا ماندگاری خوبی خواهد داشت زیرا پوست گرم است. البته عوامل زیادی در این امر دخیل هستند که یکی از مهمترین آنها کیفیت عطر است. با خرید عطر با کیفیت از فروشگاه های معتبر از کیفیت و ماندگاری عطر اطمینان حاصل کنید. تایم شاپ به عنوان یکی از بهترین مجموعه عطرهای باکیفیت این امکان را به شما می دهد تا بهترین عطر را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

برای مطالعه بیشتر  : اولین عطر دنیا چه زمانی اختراع شد؟

خیر نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *