اولین عطر دنیا چه زمانی اختراع شد؟

اولین عطر دنیا چه زمانی اختراع شد؟ : بادبان‌های ارغوانی آنقدر معطر بودند که عطر آن‌ها باد را عاشق می‌کرد.» در این توصیف، شکسپیر به افسانه‌ای اشاره می‌کرد که در آن کلئوپاترا، ملکه روم، بادبان‌های یک کشتی را با عطر پوشانده بود تا مارک آنتونی، پادشاه رم، قبل از ورودش بوی آن را ببوید.

تاریخچه عطر و ادکلن به حدود 4000 سال می رسد. اگر می خواهید تاریخچه جذاب صنعت عطر و ادکلن را بدانید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد. پس از مطالعه این مقاله خواهید دانست که اولین عطر دنیا در کدام کشور ساخته شد و صنعت عطرسازی چگونه در دنیا رواج پیدا کرد.

تاریخچه عطر در جهان; اولین عطر دنیا چه زمانی اختراع شد؟

اولین عطر جهان به شکل بخار بود که از سوزاندن یک ماده معطر به دست می آمد. روشی که قدمت آن به 4000 سال پیش در زمان تمدن های بین النهرین بازمی گردد. از سوی دیگر، مصریان باستان معتقد بودند که سوزاندن ادویه ها و مواد معطر باعث خوشحالی خدایان می شود. بر همین اساس از صمغ سوزان و گیاهان کوهی برای این کار استفاده می کردند. البته روش سوزاندن گیاهان معطر امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر خرید عطر، ادکلن یا خوشبو کننده هوا، بسیاری از افراد ترجیح می دهند با سوزاندن گیاهان معطر هوا را بو کنند. بر اساس کتیبه های باستانی، اولین عطرساز در تاریخ زنی به نام تاپوتی بود که در هزاره دوم پیش از میلاد در بین النهرین زندگی می کرد.

اولین عطر دنیا چه زمانی اختراع شد؟ و آیا از بین النهرین آمد؛

اولین عطر دنیا چه زمانی اختراع شد؟ و آیا از بین النهرین آمد؛ 

تاریخچه عطر در مصر; استفاده از عطر برای مومیایی کردن افراد
در معبد ادفو در مصر قسمتی وجود دارد که نحوه ساخت انواع عطر در دوران باستان با نوشته های باستانی را ثبت کرده است. از دوران باستان تا قرون وسطی، مصریان از عطر در مراسم مذهبی مانند مومیایی کردن مردگان استفاده می کردند. نحوه استفاده از عطر در میان بزرگواران به گونه ای بود که حتی پس از مرگ نیز مردگان خود را در فضاهای معطر دفن می کردند.

مثلاً در مقبره فرعون از عطرهای معطر و قوی استفاده می شود. بنابراین پس از اینکه باستان شناسان در سال 1897 مقبره ها را باز کردند، بوی معطری را حس کردند. مصریان از گل یاس، زنبق سفید، بخور و عسل برای ساختن عطر استفاده می کردند. رایحه ای مطبوع که امروزه هنگام خرید عطرهای زنانه و مردانه و تست عطر به مشام می رسد و بویی گرم و مطبوع دارد.

استفاده از عطر مصری در معابد و ساخت مومیایی

اولین عطر دنیا چه زمانی اختراع شد؟ | استفاده از عطر مصری در معابد و ساخت مومیایی

(اولین عطر دنیا چه زمانی اختراع شد؟ ) تاریخچه ساخت عطر در یونان و رم؛ از عطر به عنوان غنائم فتح و پیروزی استفاده کنید
با نگاهی به تاریخچه ادکلن، اولین بار آثاری از عطرهای مایع در یونان مشاهده شد. در آن زمان عطرهای مایع پودرهای معطری بودند که در ترکیب با روغن استفاده می‌شدند. یونانی ها گیاهان معطر را آسیاب کرده و با روغن مخلوط می کردند. در آن زمان ارزش عطر به اندازه طلا بود. بنابراین پس از فتح کشورهای مختلف، عطر را به عنوان غنیمت گرفتند.

در قرن ششم به دلیل هزینه های گزاف واردات عطر به یونان، پادشاه یونان استفاده از عطر را برای صرفه جویی در هزینه های کشور ممنوع کرد. این ممنوعیت زمانی رخ داد که امپراتوری روم از فضایی دلپذیر با عطری مطبوع در آبشارهای معطر گیاهان معطر برخوردار بود. امپراتور روم، شاه نرون، حتی کاخ خود را با لوله هایی مجهز کرد که در آن انواع عطرهای ماندگار با بویی شبیه به گلاب جاری می شد.

برای خرید عطرهای اورجینال می توانید به فروشگاه معتبر arianazaryas مراجعه نمائید تا اورجینال محصول را با بالاترین کیفیت و ارزان ترین قیمت دریافت نمائید .

بر ای مطالعه بیشتر : خرید عطر اصل در تهران

خیر نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *