آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟

آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟

آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟ : 

سوالی که همه ما حداقل یک بار به آن فکر کرده ایم. در پاسخ به این سوال باید پاسخ مثبت است، همه عطرها دارای تاریخ مصرف هستند و پس از اتمام تاریخ انقضا به تدریج متوجه تاثیرات منفی در پخش بو و ماندگاری آن خواهید شد. عطرها تاریخ انقضا دارند و با علائم خاصی می توان این تاریخ را تشخیص داد.

قبل از پرداختن به اصل موضوع، بهتر است بدانید که تاریخ انقضای عطرها کاملا متفاوت است. اگر از آن دسته افرادی هستید که خیلی کم از عطر استفاده می کنید، بدانید که زمان خداحافظی با عطر مورد علاقه تان فرا رسیده است. برای بررسی تاریخ انقضای عطر و علائم آن در ادامه مقاله  با ما همراه باشید.

اطلاعات تکمیلی درباره اینکه آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟

بله، عطرها نیز مانند سایر محصولات انسانی دارای تاریخ تولید و انقضا هستند که هنگام خرید عطر باید به آن توجه کنید. یکی از مهم ترین عوامل موثر بر تاریخ انقضای عطر، فرمولاسیون و ترکیبات به کار رفته در تولید آن است. از آنجایی که هر اسانس و عصاره مدت زمان خاصی برای انقضا دارد، انقضای یک عصاره بر پخش بو و ماندگاری اسانس های دیگر استفاده شده تأثیر می گذارد.

برخی از عطرها ماندگاری بالایی دارند، بنابراین می توانید بوی مطبوع و ماندگار آنها را تا 10 سال استفاده کنید. از طرفی تاریخ انقضای عطرهای خاص 2 تا 5 سال است. در ترکیب برخی از عطرها از عصاره های کمیاب استفاده می شود که به نوعی ماندگاری طولانی، پخش بوی عالی و تاریخ مصرف طولانی تری دارند.

در پاسخ به این سوال که آیا عطر تاریخ انقضا دارد یا خیر؟ باید گفت که در بیشتر مواقع عطرهای گیاهی به واسطه داشتن اسانس‌های طبیعی و نیمه مصنوعی ماندگاری کمتری به نسبت عطرهای مصنوعی دارند. به بیان ساده تر عطرهای مصنوعی به خاطر داشتن پایه و اسانس مواد مصنوعی ماندگاری بالاتری دارند و گاهی به مدت ۱۰ سال طول خواهد کشید.

چه عواملی تاریخ انقضای عطر را به تاخیر می اندازد؟ آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟
اگرچه در تولید عطرها از عصاره ها و اسانس ها با تاریخ انقضای متفاوت استفاده می شود و گذشت تاریخ هر یک از مواد اولیه بر نتایج سایر ترکیبات تأثیر می گذارد، اما با مصرف محلول های خاصی می توانید تاریخ انقضای عطر را به مدت معینی موکول کنید.

عطرها رایحه های جذابی هستند که به طرز خارق العاده ای استایل شما را تکمیل می کنند. اگر از عطر خاصی استفاده کنید، در صورت نگهداری صحیح می توانید از کیفیت و ماندگاری آن تا سالیان متمادی لذت ببرید. برای جلوگیری از تجمع اکسیژن در عطر، پس از هر بار استفاده درب عطر را محکم ببندید. عدم وجود اکسیژن در عطر باعث می شود تا مدت بیشتری از طراوت اسانس ها و عصاره ها لذت ببرید.

آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟ | علائم انقضای عطر

Does the perfume have an expiration date?

آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟ آیا عطرها هم خراب می شوند؟ وقتی عطر خراب می شود چه اتفاقی می افتد؟ از کجا بفهمیم عطر خراب شده است؟ هیچ شرایط خاصی یا نشانه ای از تغییر عطر وجود ندارد. در واقع، درست مانند غذا، نباید انتظار کپک زدن عطر را داشته باشید.

عطرهای تاریخ مصرف گذشته به روش های مختلفی تغییر می کنند. برخی از عطرها تیره یا ابری می شوند و برخی دیگر نت ها را تغییر می دهند. تغییر نت ها به این معنی است که با هر اسپری بوی مورد علاقه خود را استشمام نمی کنید. از جمله مهم ترین نشانه های تشخیص عطرهایی که تاریخ انقضا آنها گذشته است می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تغییر نت و رایحه
یکی از مشخصه های بارزی که نشان دهنده پایان تاریخ انقضای یک محصول است تغییر در عطر و بوی آن است. بو و رایحه ای که از این عطرها متصاعد می شود چندان شبیه عطری که خریداری کرده اید نیست و گاهی اوقات می تواند منجر به استرس شود. اسکناس هایی که بوی فلز می دهند و یا با بوییدن آن به راحتی طعم تند ترشی ها را استشمام می کنید.

تغییر رنگ و شفافیت
عطرهای تاریخ مصرف گذشته مات هستند. به شیشه عطر دقت کنید، مایع داخل آن دیگر شفاف نیست زیرا در حال اکسید شدن است. در برخی از عطرها رنگ آن به مرور زمان تیره و کدر می شود، با وجود این ویژگی ها باز هم باید از خود بپرسید که آیا عطر تاریخ مصرف دارد یا خیر؟

کریستالی شدن عطر

شما به راحتی می توانید تشخیص دهید که کدام رایحه بازدم می شود، فقط به لبه بیرونی دریچه پخش عطر نگاه کنید تا حالت شفاف آن را ببینید. کریستالیزه شدن عطر نشان دهنده اکسید شدن آن است، به عبارتی عطر شما آسیب دیده یا در حال خراب شدن است.

ایجاد حساسیت های پوستی
در برخی موارد، حساسیت شما شروع به اسپری کردن عطر روی پوست شما می کند، درست زمانی که رایحه شما بدتر شده است. خارش، قرمزی و کهیر نشان دهنده اکسید شدن عطر و تغییر ماهیت اسانس ها است. هنگامی که عصاره و مواد اولیه مورد استفاده در تولید عطر ماهیت اصلی خود را از دست می دهند، در تماس با پوست باعث ایجاد حساسیت و حساسیت پوستی می شوند.

چگونه تاریخ تولید و انقضای عطر را تشخیص دهیم؟

( آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟ ) هر محصولی که تولید می شود دارای تاریخ تولید و انقضا است و این تاریخ معمولا روی بدنه محصول یا روی جعبه آن درج می شود. اگر جعبه عطر را داشته باشید به راحتی می توانید تاریخ تولید و انقضا آن را مشاهده کنید. معمولا تاریخ انقضای عطر به صورت کد و شماره PAO نوشته می شود، می توانید تعداد ماه های باقی مانده را محاسبه کنید.

نتیجه گیری آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟

آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟ آره. پاسخی قطعی برای کسانی که فکر می کنند می توانند برای سالیان متمادی از عطر استفاده کنند. معمولا تاریخ تولید و انقضا عطرهای مبتنی بر اسانس و عصاره طبیعی کمتر از عطرهای مصنوعی خواهد بود. به خاطر داشته باشید که برخی از فروشگاه ها عطرهای تاریخ مصرف گذشته را با قیمت کمتری به فروش می رسانند. اگر به دنبال جدیدترین عطرهایی هستید که بوی خوش و ماندگاری بالایی داشته باشند، پیشنهاد می کنیم از فروشگاه های معتبر و حرفه ای دیدن کنید. وب سایت arianazaryas یکی از بهترین مجموعه های آنلاین است که به شما امکان خرید بهترین عطرهای زنانه و مردانه را می دهد.

برای مطالعه بیشتر : بهترین جای بدن برای عطر زدن کدام قسمت هاست؟

خیر نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *